Fresh nákup letos čtyřletý

Na jaře se Fresh nákup, který nabízel rozvoz lokálních potravin, spojil s Dary kraje. Jak vlastně vznikl?

Nezbytným předpokladem pro rozjezd rozvozu poctivých potravin na Zlínsku bylo mládí Hany Novákové v obchodě s potravinami. A možná i pracovní pobyt ve Francii (o tom více v další aktualitě a rozhovoru s Hankou).

Někdo venku, někdo v obchodě

Tak jak bratři Lečbychovi vzpomínají na dětství na zahradě, tak Hanka Nováková téměř vyrůstala v obchodě s potravinami, kteří vlastní její rodiče ve Slušovicích.

Zkušenosti a zážitky z dětství se zúročily ve chvíli, kdy během první mateřské přemýšlela, v jaké oblasti se dále realizovat a co by bylo možné skloubit s péčí o malé dítě. Přitom vnímala rostoucí trend rozvozu bedýnek s farmářskou biozeleninou a lokálními potravinami.

A ve Zlíně přitom nic takového nebylo!

„Téměř posledním impulsem byla naše dovolená, během kterého jsem si četla o trhu s bedýnkami v Praze v časopise Ekonom. Manžel mě dokonce ponoukal k tomu, ať si to přečtu (smích).
Dohromady vše dávalo smysl nabídnout podobnou službu i u nás. Během několika měsíců Hanka spolu se sestrou Jitkou vše připravili a od roku 2015 začaly vozit první online nákupy až domů,“ vysvětluje postupný zrod Fresh nákupu sama Hanka.

 

Další fotografie: