A jak jsme to páté výročí oslavili!

Jako v krámku – přirozeně a na pohodu, žádná načinčaná akcička.

S velkou nervozitou jsme v našem krámku vyhlíželi datum 24. září. Prvním důvodem bylo konání naší oslavy v areálu fotbalového hřiště na Mladcové a druhým nepříznivá předpověď počasí, která nás strašila celý týden.

S radostí jsme zahájili ranní přípravy kvůli předpovědi počasí – nebude pršet (maximálně bude zhmotnělá mlha, jak říkal moderátor Pavel Vacek). Ani jsme se nezastavili a už přicházeli ve 13 hodin první návštěvníci.

Co jsme mohli vidět, slyšet a ochutnat?

Celým odpolednem nás provázel moderátor Pavel Vacek a o hudební doprovod se postarala kapela Jazzbook.

K pořádné oslavě patří kvalitní jídlo. Od Řeznictví U Kusáků jste si mohli pochutnat na krkovičce, klobáse i cigáru. Přípravu si vzal na starosti člověk nejvíc povolaný – u grilu a udírny tak byl po celou dobu Petr Lečbych se dvěma pomocnicemi.

V dalším stánku Darů kraje byla možnost zakoupit různé laskominy, točené pivo Zlínský švec i A.K.Cider z Vizovic, sirupy a jablečný mošt z Hostětína v teplé i studené variantě.

Co zažili nejmenší ?

Pro děti byl připravený „dětský kout“, který ohodnotila účastnice oslavy Kateřina Machová slovy: „Tak velký dětský koutek jsem v životě neviděla.“ Součástí aktivit pro děti byla tvořivá dílna, retro olympiáda i prostor, kde si mohli užít různé druhy stavebnic.

Např. stavebnice Seva měla takovou oblibu, že se do spojování dílů pustil nejeden tatínek.

Dalším lákadlem pro děti byl klaun Brdík, který s dětmi zpíval, žongloval, tvořil zvířátka z balónků a dělal obrovské bubliny.

Po skončení vystoupení měly děti možnost požádat Brdíka o vytvoření zvířátka podle své fantazie a udělat si společnou fotku.

Které z dodavatelů jste mohli potkat?

U stánku s brambůrky, tyčinkami, palačinkami a perníčky se na návštěvníky smála paní Malá. Ke stánku Brick City Coffee lákala už z dálky vůně výborné kávy a stánek Čokoládovny Janek lákal nejednoho „mlsouna“ z řad dětí i dospělých.

Celou oslavu jsme plánovali jako příjemné setkání všech, díky kterým krámek Dary kraje funguje.

Proto ještě jednou velké díky Vám všem – zákazníkům, dodavatelům, zaměstnancům a každému, kdo nám po celých pět let pomáhali a zůstali věrní.

 

Další fotografie: